Cuma, Aralık 02, 2011

Gül kabinesiRusya'da Putin-Medvedev arasındaki yer değiştirmenin benzerinin Türkiye'de Erdoğan-Gül arasında olup olmayacağı tartışılırken, Abdullah Gül ileride kabinede yer vereceği bakanları simdiden açıkladı. Kabinede yer alacak bakanlar Yılmaz Morgül, Ferman Akgül, İbrahim Karagül gibi isimler olacak. Gül, "bu baştan aşağı güllü bir kabine" dedi ve devam etti "benim soyadım sebebiyle renksiz bir şahsiyet olduğum düşünülmesin, ben basbakan olarak tüm renklere, tüm bakanlara aynı mesafede olacagim, nötr kalacağımın sinyalini bu şekilde veriyorum".

Bakan adayları arasında şimdiden bazı makamlara talip olanlar var. Yılmaz Morgül aileden sorumlu devlet bakanı, İbrahim Karagül bayındırlıktan sorumlu spor bakanı olmak istediğini söyledi. Ferman Akgül, Mahsun Kırmızıgül, Mustafa Sarıgül şimdilik herhangi bir tercihleri olmadığını söylediler.

Kabinedeki en sürpriz isim George Clooney oldu. Türk vatandaşlığına geçip Gökhan Kuloğlu ismini alacak ünlü aktor hem kültür ve turizm bakanlığı yapacak, hem de tehlikeli gezilerde Abdullah Gül'ün dublörlüğü görevini yerine getirecek.

Adres

Yeni yazilar alttaki adreste olacak https://muratk3n.github.io/thirdwave/tr/