Çarşamba, Eylül 02, 2009

YDB - 2/9

Dogan Turkish Daily News

[Turkcell CEO'su Sureyya Ciliv'den -guya- alintilayarak] "Communications technology is a contributes much to growth" (2 Eylul 2009)

Chicken translate

Bu ne bicim tercume? Karanlikci medya: Zaten kendinizi hergun Turkiye'de Turkce olarak rezil ediyorsunuz, bir de Ingilizce olarak tum dunyaya rezil etmeyin. Bizden soylemesi..

Gulay Gokturk

Birinci grup reformlarda -yani temel hakların iadesinde- Coşkun'un da belirttiği gibi, uzlaşma aramak demokrasinin en temel ilkesini hiç anlamamaktır. Bir insanın ana dilini özgürce kullanıp kullanamayacağını, çocuğuna istediği adı koyup koyamayacağını, ana dilini ve kültürünü geliştirme çalışmaları yapıp yapamayacağını, kendi kimliğini rahatça ortaya koyup koyamayacağını çoğunluğa sorarak karara bağlayamazsınız. Bu konuda hiçbir Meclis, hiçbir hükümet ya da hiçbir kamuoyu yetkili değildir ki uzlaşma aransın. Temel hakların "insan olmaktan kaynaklanan ve geri alınamaz haklar" oluşunun anlamı da zaten budur.

Dogru

Hidrojen

Japonya yenilenebilir hidrojen bazlı ekonomi kuruyor . AB/D bölgesinde de bu teknoloji büyümekte. Hidrojen yakıt-hücre (HFC) teknolojisi ar...